Veepõhiste lakkide tootesari Akvilac FD võidab populaarsust


Tikkurila ühekomponendiliste kõrgete tehniliste näitajatega veepõhiste lakkide tootesarja on täiendatud kahe uue toote, Akvilac FD-J 35 ja Akvilac FD 70-ga, mis lisavad pakkumisele ka uued läikivusastmed.

Akvilac FD 25, Akvilac FD-J 10 ja Akvilac FD-J 25 lakid on olnud turul alates 2013. aastast ja neid kasutatakse juba laialdaselt paljude riikide puitmööbli- ja tisleritööstuse kiiretel tootmisliinidel. Mõned kliendid kavatsevad oma liinid lahustipõhistelt toodetelt üle viia veepõhistele toodetele.

Et reageerida kasvavale nõudlusele ja laiendada tootesarja, on Tikkurila lasknud välja kaks uut toodet: Akvilac FD-J 35 ja Akvilac FD 70. Need lakid on juba olemasolevate toodetega sarnaste omadustega. Neil on väga head märgamis- ja tasandusomadused ning suurepärased virnastatamisomadused ja kemikaalikindlus, kuid erinevad läikeastmed. Mõlemat lakki võib kasutada erinevates puidurakendustes, näiteks mööbli, laudiste, liistude, raamaturiiulite ja uste katmiseks.Keskkonnasäästlikkus ja vähe lenduvaid orgaanilisi ühendeid

Kõik need ühekomponentsed lakid kuuluvad Akvilac FD tootesarja, mis põhineb uuel veepõhiste lakkide tehnoloogial. Nende toodete eriomaduseks on mitte ainult see, et nad moodustavad väga läbipaistva ja tugeva lakikihi, vaid ka nende keskkonnakaitseaspektid. Lenduvate orgaaniliste ühendite madal tase on tähtsad töölistele, kes kasutavad iga päev Akvilac FD lakke, aga samuti tarbijatele.

Lakid Akvilac FD-J 10, FD-J 25, FD 25 ja uus FD-J 35 on M1* tunnustusega tooted. Materjalides kontrollitakse orgaaniliste ühendite, formaldehüüdi, ammoniaagi ja kantserogeensete ainete sisaldust. Neid lakke võib kasutada näiteks lastemööbli ja mänguasjade ning kangete kemikaalide suhtes väga tundlikele tarbijatele ette nähtud toodete värvimiseks.


M1* Sisetingimustes kasutatavate ehitusmaterjalide heitkoguste klassifikatsioon. M1-klassi annab Soome Ehitusteabefond RTS (Finnish Building Information Foundation) materjalidele, mis on edukalt läbinud laborikatsed.

Kõva pinnaga puidu loomulik soojus

Briljantselt läbipaistev lakikiht säilitab puidu soojuse ja loomulikkuse. Tänu läbipaistvusele saab Akvilac FD lakke ka väga hästi kasutada tumedate peitsitoonide peal. Samal ajal jääb pind tugev nagu see oleks lahustipõhise lakiga viimistletud ja sellel on väga hea kriimustus- ja kemikaalikindlus. Lakikiht peab vastu ka tavalistele majapidamiskemikaalidele ja ka vastupidavus sellistele plekkiandvatele vedelikele nagu kohvile on hea.

Nende lakkide kulunorm on 2 x 80 g/m² ja nad vastavad IOS-MAT-0066 IKEA spetsifikatsiooni kohaselt kehtestatud kemikaalikindluse ja pinna vastupidavuse klassi R2 nõuetele..


Põhiomadused:

  • väga kiiresti kuivav
  • väga head virnastamisomadused
  • väga head täiteomadused
  • suurepärased puidu märgamise omadused ja läbipaistvus
  • väga sile pind
  • väga hea kriimustuskindlus
  • väga hea kemikaalikindlus (vastab klassi R2 nõuetele)
  • lihtne kasutada (kasutusvalmis viskoossus)

Tehnoloogia ja pinnalekandmine

Akvilac FD lakid kuivavad väga kiiresti ja on seetõttu ideaalne lahendus kiirete, automaatsete konvektsioon-pihustusliinide, infrapuna-kuivatusseadmete ning käsitsi pihustamise ja toatemperatuuril kuivatamise jaoks.

Samal ajal on nendel lakkidel väga head puidu märgamise ja tasandamise omadused. Lakk on lihvimiskuiv ja samuti ülekaetav pärast 3–5 minuti pikkust kuivamisaega, kui kasutatakse selliseid kõrgendatud temperatuure nagu 40–50 °C ja infrapunakuivatamist.

Tootesari Akvilac FD-J töötati välja spetsiaalselt tisleritööstuse jaoks ja pakub kiiretele tootmisliinidele ökonoomsema lahenduse.

Lakid Akvilac FD 25 ja 70 on suurema kuivaine sisaldusega ja moodustavad paksema kihi kui lakid Akvilac FD-J.

Lakid tarnitakse pihustamiseks sobiva viskoossusega ja neid võib 25–30% veega lahjendamise korral kasutada ka sissekastmismeetodite puhul. Nad sobivad ka kasutamiseks kruntlakkidena enne veepõhise UV-laki Luminol Clear 25 pinnalekandmist, mis muudab lakisüsteemi ökonoomsemaks. Kõiki lakke saab toonida Akvi Tone toonimispastadega ja nende toonivalik on suur.


Peitsi-/lakisüsteemid sisetingimustes kasutamiseks

Süsteemi kood 

Peitsid

Pinnale-kandmine

1. kiht   Kruntimine

Pinnale-kandmine

2. kiht Viimistluslakk

Pinnale-kandmine

WW50

Dicco Color, Dicco Lasyr, Akvi Color AT-S

Pihustamine,

60–80 g/m²

Akvilac FD 25

Akvilac FD-J 10

AKvilac FD-J 25

Akvilac FD-J 35

Akvilac 70

Pihustamine,

70–100 g/m²

Akvilac FD 25

Akvilac FD-J 10

AKvilac FD-J 25

Akvilac FD-J 35

Akvilac 70

Pihustamine,

70–100 g/m²


 Tootekirjeldus
Akvilac FD 25
Veepõhine ühekomponentne akrülaatlakk.
Tootekirjeldus
Akvilac FD-J 10
Veepõhine ühekomponentne akrülaatlakk.
Tootekirjeldus
Akvilac FD-J 25
Veepõhine ühekomponentne akrülaatlakk.
Tootekirjeldus