Tikkurila ClimateCooler katusevärvid

On öeldud, et jahedad katused on kiireim ja soodsaim võimalus vähendada süsinikuemissiooni ning püüda aeglustada kliimamuutusi.

Tikkurila pakub nüüd nutikaid katusevärve, mis peegeldavad päikesekiirgust tagasi. Intelligentne katus vähendab õhukonditsioneeri vajadust, lisaks avaldab see positiivset mõju nii keskkonnale kui ka hoonete sisekliimale ja vähendab elektrikulusid.

Musta bituumenkatusega võrreldes peegeldab valge ClimateCooler kuni 80% päikese infrapunakiirgusest tagasi. Täpne peegelduskogus oleneb värvist, värvitoonist ning katuse tüübist ja materjalist.


Juhtumiuuring Kopenhaagenis

Kopenhaageni kesklinnas asub hotell, mille hoonel on kaks võrdse suurusega tiiba. Ühe tiiva katust töödeldi ClimateCooleriga, kuid teine jäeti töötlemata. Mõlema tiiva katuse pindala on 150 m2.


Juhtumiuuringu kohaselt suutis hotell vähendada pärast ClimateCooleri pealekandmist CO2 emissiooni igal aastal 27 tonni jagu. Selle koguse saaks, kui sõita seitse korda väikeautoga ümber maailma. Peale kliimaeeliste hoidis hotell kulusid kokku 10%.