BioRid - tõhus hallitusvastane värv

Hoiab pinnad püsivalt hallitusest puhtad ja kuivad

Tervisele ohtliku hallitusega on oma kodudes või äripindadel pidanud kokku puutuma paljud inimesed. Paraku kipub tavavahenditega eemaldatud hallitus kiiresti tagasi tulema ning probleemne koht vajab pidevat uuesti üle töötlemist, ehk aega ja kulutusi. Tikkurila valikus on suurepärane funktsionaalne värv hallituse tõrjumiseks – BioRid.

BioRid ei kata lihtsalt hallitust kinni ega võitle selle vastu biotsiididega. BioRidi toimemehhanism põhineb mikropoorides toimuvatel füüsikalistel protsessidel: kui ruumi niiskuse tase tõuseb, kogub BioRid niiskuse endasse. Aga kui niiskuse tase langeb, siis käivitub värvikihis tõhus aurustumisprotsess, mis on võimalik vaid tänu targale mikropoorse maatriksi tehnoloogiale. Niiskuse puudumisel pole ka hallitusel eluks sobivat keskkonda, sest BioRidiga värvitud pind püsib kuiv.

Miks valida Biorid?

  • Väldib ülitõhusalt hallituse taasteket
  • Hallitustõrje põhineb mikropoorides toimuvatel füüsikalistel protsessidel
  • Moodustab elastse ja poorse pinnakihi, millest niiskus aurustub ülikiiresti
  • Veega vedeldatavad, lihtsasti kasutatav
  • Sobib nii koju kui äripindadele

Kuhu BioRid sobib?

BioRid sobib uute ja varem värvitud pindade töötlemiseks tingimustes, kus pinnad vajavad kaitset hallituse eest, näiteks korterite ja majade aknapaled, vannitoad, keldrid, koridorid, garaažid, toiduainetööstuste tootmisruumid, laod, laudad jne.

BioRid koduseks kasutamiseks


Hästivarustatud ehituspoodides leiab Tikkurila Bioridi 5L või 9L purgis. BioRid'i võib pinnale kanda kas pintsli või rulliga. Oluline on järgida kaht aspekti:

1. Pind tuleb eelnevalt hallitusest täielikult puhastada. Soovitame selleks kasutada hallitunud pindade töötlemiseks mõledud lahust Tikkurila Homeenpoisto.

2. BioRid'i tuleb seinale kanda täpselt kasutusjuhendit järgides. Ebapiisav värvikihi paksus ei anna piisavat kaitset, st BioRid'i puhul on oluline järgida kulunormi 1,0-1,6 l/m2.


Biorid-meetod professionaalsetele maalritele


BioRid-pinnakatet on kaks varianti: pintsli ja rulliga pealekandmiseks ning kõrgsurvepihustiga paigaldamiseks.

TootenimiErikaalKattevõimeTöövahendidVärvitoonBioRid

1,2 kg/l

1,6–1,0 m2/l või
750–1200g/m2

Pintsel ja rull

ValgeBioRid Spray

1,2 kg/l

1,6–1,0 m2/l või
750–1200 g/m2

Kõrgsurvepihusti

ValgeTikkurila BioRid-meetod – lihtne ja tõhus pinnatöötlus

Tikkurila BioRid-meetod aitab hoida pinnad puhtad. Lisaks BioRid-pinnakattele ja BioRid Sprayle hõlmab meetod BioWash-puhastusainet ja ProSeal-kruntvärvi.

BioRid-meetod

1. BioWash - puhastusaine

2. ProSeal - kruntvärv enne BioRid pinnakattega töötlemist

3. BioRid ja BioRid Spray - funktsionaalne pinnakate


BioWash on väga tõhus puhastusaine hallituse ja vetikate eemaldamiseks. Sobib uutele ja varem värvitud betoon-, krohv-, tellis- ja metallpindadele. Puhastusaine segatakse veega vastavalt etiketil olevatele juhistele ning segu kasutatakse puhastuseks ja eelnevaks töötlemiseks enne BioRid- või BioRid Spray-pinnakattega töötlemist või enne töötlemist ProSeal-kruntvärviga. BioWashi võib pinnale kanda pihusti, käsna või pintsliga.

ProSeal on värvitu veepõhine kruntvärv. Soovitatakse poorsetele ja imavatele pindadele enne BioRid- või BioRid Spray pinnakattega töötlemist. ProSeal on mõeldud siseseintele ja lagedele ning seda võib peale kanda pintsli, rulli või pihustiga.

Kasutusjuhend

  • Puhasta pind hallitusest ja vetikatest BioWash-puhastusainega.
  • Krundi imavad ja poorsed pinna ProSeal-kruntvärviga.
  • Kanna BioRid-pinnakate pinnale vastavalt etiketi juhistele, et saada toimiv ja tõhus tulemus.