Ettevõttest

AS Tikkurila kuulub värvitootmiskontserni Tikkurila Oyj. AS Tikkurila on Eesti värvitootja, mille eelkäijaks on 1992. aastal asutatud AS Eesti Värv. Ettevõte turustab Vivacolor ja Tikkurila värve, lakke ja pahtleid ning Anza maalritarbeid. Tallinnas asuvas tehases toodetakse veepõhiseid ja silikaatvärve.

Vivacolor värvid, lakid, pahtlid ja lahustid on müügil enam kui 80 kaupluses üle Eesti. Tallinnas valmistatud tooteid turustatakse ka Lätti, Leetu, Ukrainasse ja Venemaale.

AS Tikkurila väärtustab tervist ja ümbritsevat keskkonda. Esimese värvitootmisettevõttena Eestis väljastati AS-le Tikkurila 1994. aastal kvaliteedistandardi ISO9002 (nüüd ISO9001) sertifikaat. 1998. aastal anti ettevõttele keskkonnasertifikaat ISO14001. 2002. aastal liitus Eesti värvi- ja lakituru liider AS Tikkurila esimese värvifirmana Eesti Keemiatööstuse Liidu ja Keskkonnaministeeriumi vahelise vabatahtliku programmiga Hoolime ja Vastutame (Responsible Care). Vivacolor sortimendis leidub mitmeid täiesti lahustivabasid ja peaaegu lõhnatuid tooteid, mis sobivad kasutamiseks ka allergikutele.

Vivacolor ja Tikkurila värvidega on värvitud Eestis ligi 100 suuremat ja olulisemat ühiskondlikku ehitist, nende seas ka Presidendiloss, Stenbocki maja ja Estonia teater.

AS Tikkurila numbrites

  • Asutatud 1994. aastal
  • Kaubamärgid, mida müüme: Tikkurila, Vivacolor, Anza
  • Turupositsioon Eestis nr 1
  • Müügitulu 2017. a: 14,3 milj €
  • 82 töötajat

Eetikakoodeks
Tikkurila_Code_of_Conduct_EST

Tikkurila eetikakoodeksis tuuakse välja meie äritegevuse põhimõtted: kuidas käsitleme ärisuhteid, huvide konflikte, ettevõtte vara kaitsmist, ausat konkurentsi, inimõigusi, võrdõiguslikkust, tervishoidu, ohutust, keskkonda, usaldust ja isikuandmete kaitset.

Eetikakoodeks

Tikkurila Grupp

Tikkurila on Põhjamaade värvitootja, kelle tooted on valmistatud hoolikalt valitud ja rangeimatele kvaliteedinõuetele vastavatest toorainetest. Meie visioon on luua pindasid, mis toovad endaga kaasa muutusi.

Meie suurimad turud on Rootsi, Venemaa, Soome, Poola ja Balti riigid. Meil on tootmisettevõtted kaheksas riigis ja oleme kõigil oma põhiturgudel juhtiv viimistlusvärvide tootja. Kokku müüakse meie tooteid üle 40 riigis.

Professionaalide pühendunud kogukond
Me ei ole üksnes värvitootmisettevõte, vaid 3000 andekast professionaalist koosnev kogukond. Need on ilumeelega asjatundjad, kelle jaoks on oluline kestev ilu. Meil on ühised väärtused ja tunneme rõõmu värvika homse rajamisest.

Põhjamaine kvaliteet algusest lõpuni juba aastast 1862
Toetudes aastakümnete pikkusele kogemuste pagasile, töötame me välja esmaklassilisi tooteid ja teenuseid, mis pakuvad meie klientidele ajaproovile ja ilmastikule vastupidavaid tooteid. Me tunneme rõõmu oma turuliidritena püsivatest kaubamärkidest ja oleme uhked oma uuenduslikkuse üle, mis toetub tugevalt traditsioonidele, kuid on samas pilguga suunatud tulevikku.

Jätkusuutlik põhjamaisus
Meie algus oli tagasihoidlik, kuid juba sellest ajast oleme pühendunud uuenduslikkusele. Meie soov on olla turul juhtivad oma valdkonnas luues kestvaid lahendusi, mis on ohutud nii meile kui ka loodusele, püüdes õppida oma kliente tundma nii hästi kui oma viit sõrme.

2017. aastal olid meie tulud kokku 582 miljoni eurot. Ettevõte on noteeritud Nasdaqi Helsingi börsil.

Loe rohkem Tikkurila kontserni kohta >>