Ettevõttest

AS Tikkurila kuulub värvitootmiskontserni Tikkurila Oyj. AS Tikkurila on Eesti värvitootja, mille eelkäijaks on 1992. aastal asutatud AS Eesti Värv. Ettevõte turustab Vivacolor ja Tikkurila värve, lakke ja pahtleid ning Anza maalritarbeid. Tallinnas asuvas tehases toodetakse veepõhiseid ja silikaatvärve.

Vivacolor värvid, lakid, pahtlid ja lahustid on müügil enam kui 80 kaupluses üle Eesti. Tallinnas valmistatud tooteid turustatakse ka Lätti, Leetu, Ukrainasse ja Venemaale.

AS Tikkurila väärtustab tervist ja ümbritsevat keskkonda. Esimese värvitootmisettevõttena Eestis väljastati AS-le Tikkurila 1994. aastal kvaliteedistandardi ISO9002 (nüüd ISO9001) sertifikaat. 1998. aastal anti ettevõttele keskkonnasertifikaat ISO14001. 2002. aastal liitus Eesti värvi- ja lakituru liider AS Tikkurila esimese värvifirmana Eesti Keemiatööstuse Liidu ja Keskkonnaministeeriumi vahelise vabatahtliku programmiga Hoolime ja Vastutame (Responsible Care). Vivacolor sortimendis leidub mitmeid Eesti Allergialiidu tunnustuse ja Põhjamaade Luigemärgisega tooteid, mis sobivad kasutamiseks ka allergikutele.

Vivacolor ja Tikkurila värvidega on värvitud Eestis ligi 100 suuremat ja olulisemat ühiskondlikku ehitist, nende seas ka Presidendiloss, Stenbocki maja ja Estonia teater.

AS Tikkurila numbrites

  • Asutatud 1994. aastal
  • Kaubamärgid, mida müüme: Tikkurila, Vivacolor, Anza
  • Turupositsioon Eestis nr 1
  • Müügitulu 2017. a: 14,3 milj €
  • 82 töötajat

Eetikakoodeks
Tikkurila_Code_of_Conduct_EST

Tikkurila eetikakoodeksis tuuakse välja meie äritegevuse põhimõtted: kuidas käsitleme ärisuhteid, huvide konflikte, ettevõtte vara kaitsmist, ausat konkurentsi, inimõigusi, võrdõiguslikkust, tervishoidu, ohutust, keskkonda, usaldust ja isikuandmete kaitset.

Eetikakoodeks

Tikkurila Grupp

Tikkurila on Põhjamaade värvitootja, kelle tooted on valmistatud hoolikalt valitud ja kõrgetele kvaliteedistandarditele vastavast toorainest. Meie visioon on luua pinnakatteid, mis on täiesti uuel tasemel.

Tegutseme peamiselt Rootsi, Venemaa, Soome, Poola ja Balti turgudel. Meie tooteid müüakse enam kui 40 riigis. Meie värvitehased asuvad kaheksas riigis.

Pühendunud professionaalid – Tikkurila kui kogukond 
Tikkurila pole vaid värvitööstusettevõtte, vaid üksmeelne kogukond, kuhu kuuluvad oma valdkonna asjatundjad. Meid seob ühine kogemus elust Põhjamaises karmis kliimas, peame kauniks Skandinaavia esteetikat ning meil on selgelt jätkusuutlik maailmavaade. Me jagame samu väärtusi ja tunneme rõõmu, et saame osaleda värvika tuleviku loomises.

Põhjamaine kvaliteet aastast 1862
Aastakümnete pikkune kogemus aitab meil töötada välja kõrge-kvaliteetseid tooteid, mille puhul saavad meie kliendid olla kindlad, et need peavad ajaproovile vastu ka meie muutlikes ilmastikutingimustes. Peame tugevaid kaubamärke oma auasjaks ning jätkame julgelt uuendustega, toetudes pikaajalistele traditsioonidele ning pidades samal ajal silmas just tulevikku.

Põhjamaine jätkusuutlikkus
Innovatsioonile pühendusime, kui ettevõte tegi ärimaastikul oma esimesed ujedad sammud. Meil on soov tuua kaasa muutusi oma tööstusharus luues jätkusuutlikke lahendusi, mis on ohutud nii inimestele kui ka loodusele. Teeme seda teadmisega, et põhjapanevad muutused on võimalikud vaid siis, kui tunneme oma kliente nagu oma viit sõrme.

2017. aastal olid meie tulud kokku 582 miljoni eurot. Tikkurila on alates 2010. aastast noteeritud Nasdaqi Helsingi börsil.

Loe rohkem Tikkurila kontserni kohta >>