Välisvärvimine: Feelings Facade värvikaardi värvilaastude abil 

Feelings Facade

Maja on värvitud Feelings Facade värvikaardi nr. 6 värvilaastu Haapala toonides.
 
Tikkurila on välisvärvide jaoks kokku pandud valmis värvikombinatsioonid, mis hõlbustavad maja värvivalikul. Värvikaardist leiate 40 värvikombinatsiooni.


Värilaastul olev kõige suurem värvipind on mõeldud seintele. Aktsenditoonid on mõeldud detailidele, näiteks aknaraamidele ja ustele. Detailide rõhutamisega tuleb olla ettevaatlik, et lõpptulemus ei saaks liiga rahutu.

Enne värvitooni valimist

Maja värvimist ei saa pidada eraasjaks kuivõrd see mõjutab kogu ümbruskonda. Feelings Facade värvikaardi värvilaastud aitavad igati kaasa, et toonivalik õnnestuks, võttes arvesse nii maja stiili, olemust ja ümbritsevaid ehitisi.

Mõtle oma lemmikvärvile ja sellele, mis värvi maja oled endale alati soovinud. Vaata ringi ümbruskonnas ja võrdle värvilaastu sinu meelest hästi õnnestunult värvitud majade värvitoonidega. Vaatle värvilaastu vertikaalses asendis, siis langeb valgus sama nurga alt nagu seinalegi. Räägi ka naabritega.

Remondites vana


Tutvuge maja ehitusaja värvistiilide ja joonistega. Püüdke leida algupärased värvilahendused, isegi kui see eeldab värvikihtide eemaldamist. Arvestage ka sellega, et värvitoonid on sageli pleekinud aja jooksul.

Ehitades uut

Valige värvitoon vastavalt oma maitsele ja maja stiilile. Tooge esile ainult mõningaid detaile, et lõpptulemus oleks rahulik ja harmooniline. Tee alati proovivärvimine maja seinale või mõnele lahtisele tükile. Värvilaastul on põhi värv, mille juures on kokku sobivad aktsentvärvid. Katuse ja sokli värv ning materjal mõjutavad samuti kogu paketti. Värvilaastu tagumiselt küljelt leiate värvitooni soovitusi ka katusele ja soklile.  Värvitooni valimisel tuleb arvesse võtta, et tooni mõjutavad nii valgus kui ka hoonet ümbritsevate looduslike värvide muutumine koos aastaaegade vaheldumisega.

Värvitooni püsivus

Värvitud välispinnad puutuvad kokku niiskuse, külma, päikese ja õhusaastega. Välisvärvide tootearenduses pöörame suurt tähelepanu värvide vastupidavusele. Tikkurila välisvärvidega värvitud maja peab ilmastikuoludele varasemast paremini vastu.

Detailid loovad terviku

Kaunis Talo 29. Riihela Kaunis Talo 6. Haapala
29. Riihelä 6. Haapala
Kaunis Talo 16. Peltola Kaunis Talo 4. Koivula
16. Peltola 4. Koivula

Feelings Facade värvilaastudelt leiad üksteisega kokku sobivad värvitoonid. Värvitud või värvimata detailid - katus, sokkel, vihmaveetorud, aknaraamid, liistud - kõik kokku moodustavad värviterviku. Värvitooni valimisel tuleb samuti arvestada kõrvalhoonete, aedade ja väravatega. Värvidega saate parandada maja proportsioone ja nö. peita detaile, mida ei soovi esile tõsta.

Põhi- ja aktsentvärvid 

Kaunis Talo 11. Vuokkola Kaunis Talo 2. Suomela
11. Vuokkola  2. Suomela
Kaunis Talo 31. Ruuhela Kaunis Talo 40. Saarela
31. Ruuhela 40. Saarela


Värvitooni valides tuleb arvestada, et seda mõjutab ka külgnev värvitoon. Vastandvärvid nagu sinine ja oranž ning punane ja roheline võimendavad üksteist ehk muudavad intensiivsemaks ja kirkamaks. Kui valite seinavärvile lähedase tooni aktsentvärviks, on lõpptulemus neutraalne. Jos valitset lähelle seinäväriä olevat tehostevärit, on lopputulos neutraali. Seinale tuleb valida veidi tumedam murtud toon, kuna suurel pinnal mõjub värvitoon tavalisest heledamalt ja kirkamalt.

Värv ja valgus 

Valgus mõjutab värvi tajumist. Vaata värvinäidist nii loomulikus valguses kui ka Tikkurila edasimüüjate juures valguskapis. Viige värvinäidis ka päikese kätte ja vaadelge ka varjus, siis näete kuidas värvitoon muutub. Seinapinna karedus mõjutab värvitooni. Näiteks puitmaja fassaadil olevates süvendites näib värv tumedam kui siledal seinapinnal.

TÄHELEPANU!

 

Värvitoonid ekraanil ei ole täpsed ning ei vasta värvikaardile, sest on edastatud elektroonselt. Materjal, läige, valgustus ning paljud muud tegurid mõjutavad värvitooni tunnetust. Vali alati lõplik värvitoon spetsiaalsest värvikaardist kaupluses ning võimalusel võta värvilaast endaga kaasa ning kontrolli valikut samas ümbruses ja valguses, kus värvitooni kasutama hakkad.