Välisvärvikaardid

Värvi valimine värvikaardist

Värv suhestub ümbrusega ja on selle lahutamatu osa. Seetõttu on oluline, et värvi valitakse selles valguses, kus seda kasutama hakatakse. Lisaks valgusele mõjutavad värvi tunnetust ka teda ümbritsevad teised värvitoonid. Valguse ja varjude muutumine mõjutab ka värvi tunnetust. Ka pinna karedus ja siledus mõjutab värvitooni.

Tikkurila värvikaardid tehakse värviproovi järgi

Värvikaardi värviproovid on üldjuhul poolmati läikega. Värvikaardi valmistamisel on standardiks reaalne värviproov, mis on saadud toonimismasinaga toonitud värvist. Värvikaardi toonid on nii ligilähedased värviproovile, kui see on tehniliselt võimalik. Värvikaardi toonide vastavus värviproovile kontrollitakse üle Tikkurila värvilaboratooriumis. 

Välisvärvidel on oma värvikaardid

Saadaval on eraldi värvikaardid sise- ja välisvärvidele. Välisvärvikaartidel on jälgitud peamiselt tooni kestvust välistingimustes, kultuurilisi erisusi ning toonimispasta sobivust sideainetüübiga. Seetõttu soovitame alati valida välisvärvi toonid välisvärvikaardist.

Sisevärvide puhul on värvitoonide valik oluliselt laiem. Sisevärvid ei ole mõjutatud ilmastikust ja seepärast on värvipigmentide valik suurem. Sisevärvides kasutatavad sideained on kõik enam-vähem sama tüüpi, seega on ka keemilised piirangud väiksemad kui välisvärvide puhul.

Pööra tähelepanu valgusele

Valides välisvärvi tooni tuleks värvilaastu vaadelda vertikaalses asendis ja loomuliku päevavalguse käes. Soovitame eelnevalt kindlasti teha u. 1 m2 suurune testvärvimine. Tihti tundub värvinäidis heledam ja sinakam välistingimustes, kui seda sisetingimustes. Välisvärvid tunduvad palju tumedamad värvikaardi valgel taustal, kui nad seda oleksid reaalses keskkonnas.

Aastaajad, kellaaeg mõjutavad samuti värvitunnetust, nii et fassaad võib tunduda täiesti teistsugune pilves ilmaga võrreldes päikesepaistega. Sarnaselt, valge ja must maastik talvel või suve rohelus võivad muuta fassaadi tunnetust märkimisväärselt.


TÄHELEPANU!

Värvitoonid ekraanil ei pruugi olla täpsed, sest on edastatud elektroonselt ning nende intensiivsus sõltub kuvari seadetest. Veenduge värvitooni sobivuses kasutades spetsiaalset värvikaarti kaupluses. Võimalusel võtke värvilaast endaga kaasa ning kontrollige värvitooni sobivust samas ümbruses ja valguses, kus seda kasutama hakkate.

Välisvärvikaardid