Sisevärvikaardid

Värvi valimine värvikaardist

Värv suhestub ümbrusega ja on selle lahutamatu osa. Seetõttu on oluline, et värvi valitakse selles valguses, kus seda kasutama hakatakse. Lisaks valgusele mõjutavad värvi tunnetust ka teda ümbritsevad teised värvitoonid ning esemed. Valguse muutus muudab pidevalt ka värvi tunnetust. Ka pinna karedus ja siledus mõjutab värvitooni.

Tikkurila värvikaardid tehakse värviproovi järgi

Värvikaardi värviproovid on üldjuhul poolmati läikega. Värvikaardi valmistamisel on standardiks reaalne värviproov, mis on saadud toonimismasinaga toonitud värvist. Värvikaardi toonid on nii ligilähedased värviproovile, kui see on tehniliselt võimalik.

Värvikaardi toonide vastavus värviproovile kontrollitakse üle Tikkurila värvilaboratooriumis. 

Pööra tähelepanu valgustusele

Sisevärvide toonide valimisel on hea teada, et erinevatel valgustel on vägagi erinevad mõjud värvitoonile. Päevavalguslampide valgus võib olla vära erinev ja hõõglampide ning halogeenlampide valgus mõjutab oluliselt meie värvitaju. Seega valgustus, eriti loomulik valgus, selle hulk ja suund on väga olulised tegurid värvitooni valimisel.


TÄHELEPANU!

Värvitoonid ekraanil ei pruugi olla täpsed, sest on edastatud elektroonselt ning nende intensiivsus sõltub kuvari seadetest. Veenduge värvitooni sobivuses kasutades spetsiaalset värvikaarti kaupluses. Võimalusel võtke värvilaast endaga kaasa ning kontrollige värvitooni sobivust samas ümbruses ja valguses, kus seda kasutama hakkate.

Sisevärvikaardid