K319 Flamingo on aasta värv 2019

2019. aasta värv on elav, virsikukarva, mahlakas Flamingo K319. Saa tuttavaks tooniga, mis kannab endas päikesepaistet ja mängulusti!

Flamingod, Miami kunagine glamuur, lootusrikas tulevik ja piiride murdmine – need on märksõnad, mis inspireerisid värvižüriid valima toone 2019. aastaks. Žüriisse kuulusid Tikkurila värviekspert Irina Hanhisalo, Tikkurila värvispetsialist Marika Raike, loovjuht Niclas Engsäll ja trendianalüütik Susanna Björklund.

Vaata värvižürii liikmete mõtteid aasta värvi valimise videost >>>

Laud, Formverk. Tool, Formverk. Lamp, Nomart. Vaip, Matto Center.

Miks K319 Flamingo?

Värv osutus valituks, kuna kannab endas elavat ja mängulist olemust. K319 Flamingo pulbitseb positiivsest energiast, päikesepaistest ja roosakast alatoonist.

K319 Flamingo elavdab kujutlusvõimet ja viib meie fantaasia rändama, pannes meid mõtlema kokteilidele, sportautodele, filmidele ja ka sisekujundusele. Värv on eneseväljenduse ja individuaalsuse kehastus, mis vallandab mõtteid, tundeid, peegeldusi ning on trendide, inspiratsiooni ja uute ideede ning kontseptsioonide sümboliks.

Maailmas, kus valitseb kiirus, hektilisus ja vahel isegi kaootilisus, on lohutav  meenutada eelnevaid aastakümneid, mis olid täis muretuid päevi. Igatsus õnnelike hetkede ja rõõmsate värvide järele muutub üha tugevamaks. Aasta värv vastab just nendele ootustele.

Moodne klassika

K319 Flamingo tundub uhiuus, kuid samas on selles ka midagi tuttavlikku -  meenuta näiteks seriaali Golden Girls (Eestis tuntud kui „Kullakesed“) või ajalooliste Briti hoonete tapeedimustreid 1950ndatest. Looduses leiab seda kaunist tooni eksootiliste lindude sulgedest ja õrnadelt merekarpidelt.

Sisustusmessidel ja moelavadel on kasutatud erksamaid toone ja mängulisemat lähenemist värvidele. Aasta värv toob mängulisuse ka interjööri.

Tugitool, Nomart. Vaasid, Vepsäläinen. Vaip, NestFactory.

Kuidas kasutada tooni K319 Flamingo

Rõõmu toomine oma ellu ei tee kunagi kellelegi paha. Proovi kasutada aasta värvitooni esmalt detailidel. Too esialgu interjööri Flamingo tooni padi, lamp või mõni kunstiteos ning vaata, mis tunne Sul tekib. Kui leiad, et see toon sobib Sinu koju, siis tee juba suuremaid muudatusi ja värvi näiteks mõni mööbliese või sein Flamingo tooni.

Värvikollektsioon kutsub omavahel harmoneeruvaid toone sulandama või kontrastseid toone vastandama. Aasta värvitooni saab lihtsasti kombineerida kollektsiooni punakate toonidega, mille tulemusel saab luua harmoonilise ruumi, kus toonid sulanduvad omavahel. Ootamatu ja personaalse efekti loomiseks kombineeri julgelt kollektsiooni kollaseid ja siniseid toone.

Sinu kodu on Sinu isiklik mängumaa, kus peaksid alati saama ennast vabalt väljendada.