Kuidas ennustada värvitrende – näpunäiteid Nina Bruunilt

Trendianalüütikud on võimelised välja valima kogu maailma tohutust maitsete ja nähtuste hulgast kõige huvitavamad.  Värvikonsultant Nina Bruun ja Tikkurila värviekspert Irina Hanhisalo jagavad näpunäiteid, kuidas enne teisi interjööri värvitrende ennustada ja vihjavad, millised trendid on tulekul.


1. Jälgi moetrende

Kui Nina uurib järgmist trendi sisekujunduses, järgib ta sageli moodi ja valib välja kõige põnevamad trendid rõivatööstuses . „Mood on alati sisekujundusest üks samm ees,“ ütleb ta.

2. Vii end kurssi viimaste aastakümnetega

Värvitrendide prognoosimine nõuab maailma vaatamist kaleidoskoopilise pilguga. „Värvitrende saab ennustada ka ajas tagasi vaadates, sest lemmikvärvid kipuvad tsüklitena  tulema ja minema.“ Irina Hanhisalo, Tikkurila disainer.

3. Leia inspiratsiooni sotsiaalmeediast

Nina tunneb, et halli ja valge domineerimise aeg on lõppemas ning Põhjamaade disainerid liiguvad kahvatute palettide juurest isikupärasema ja ainulaadsema värvikasutuse poole. Inspiratsiooni otsitakse ka sotsiaalmeediast, mis on toonud Vahemere ja lõunaeuroopalikud värvid Põhjamaadesse täiesti uuel moel.

4. Hoia reisidel käies silmad lahti  

Reisides pöörab ta tähelepanu eri paikades kasutatavatele värvidele, ümbritsevale loodusele ja inimeste riietumisstiilile. „Milanos ei jõua ma ära imetleda, milliseid rikkalikke värve naised kannavad,“ ütleb Nina.Nina Bruun

Trendianalüütik ja disainer

Taanlanna Nina Bruun on tuntud sisekujundaja ning auhinnatud värvi- ja trendianalüütik.

"Värvid on muutumas jälle eneseväljendusvahendiks".