Võta appi õige värvikaart

Nii mõnegi jaoks on toonide valimine värvikaartide väikeste näidiste järgi raske, sest väike värvinäidis ei anna ettekujutust värvuse tegelikust iseloomust ja tugevusest. Heaks lähtekohaks on valida alati pisut murtum ja heledam toon kui see, mis algselt plaanis oli, sest suurel pinnal mõjub värv tugevamana kui värvinäidise väikesel pinnal.

Kui kõne all on väga hele ja murtud toon, siis võib oma valikus olla julgem, sest see on juba iseenesest vaoshoitum ja püsib taustal. Kui aga soovitakse selgelt värvilist seina, mitte valgena tunduvat pinda, siis tasub valida värvikaardi kõige heledamast toonist järgmine toon. Üldiselt kasutatakse siseruumides puhast valget ainult laes ja kõik teised „valged” on segatud. Lisaks maalrivalgele (G497) võib kasutada mitmeid teisi TIKKURILA Symphony-värvikaardi ülemise ehk F-rea värve.

Siseseinte toonid tuleks valida sisevärvikaartidelt. Tunneta värvi värvikaardis on sisekujundaja poolt tehtud kitsendatud värvivalik ja värvilaastud on suuremad, millelt on lihtsam valikut teha.

Feelings värvikaardi värvilaastudelt leiab valmis värvisoovitused, kus kõige suurem värvipind on mõeldud seinte jaoks ja teised toonid mõeldud kasutamiseks efektivärvidena väiksematel pindadel, sisustustekstiilidel ja teistel sisustusdetailidel.

Vana aja värvide kaardilt leiab siseruumidesse kaunid murtud toonid, mis on aegade jooksul lemmikuteks kujunenud.

Läbikumavate värvide jaoks on oma värvikaart. Erinevatest värvimisjuhenditest võib leida ka mitmeid näpunäiteid kujundite tegemiseks ja mööblitükkide korrastamiseks.