Värvivalikud kujundavad ruumi

Tugevad soojad toonid loovad ruumis elava meeleolu. Läikivat värvi kasutades saab sellele dünaamilisust lisada. Tugevaid sooje värvitoone kasutades peab siiski meeles pidama seda, et ruumi tuleb jätta ka heledatele ja neutraalsetele toonidele, muidu muutub õhkkond liiga agressiivseks. Mõnikord toob näiteks pisut musta ja valget ruumi vajaliku tumedus- ja heleduskontrasti.

Värvivalikuga saab oluliselt mõjutada ka ruumi suurust, kuju ja proportsioone. Soojemad värvused justkui liiguvad vaataja poole. Punane on kõige energilisem, aktiivsem ja esiletükkivam ja seetõttu peetakse seda ka kõige tugevamaks värvuseks. Soojade toonide lähedale tulevat omadust võib ära kasutada näiteks siis, kui pikka ja kitsast tuba tahetakse näidata sümmeetrilisemana. Siis võib toa otsaseinad või ühe nendest värvida näiteks punaseks, et tuba tunduks natuke lühem.

Põikitriibud otsaseinal muudavad kitsa toa laiemaks ja püsttriibud madala toa kõrgemaks. Pikk esik paistab lühemana, kui pikad sirged pinnad katkestada või rühmitada näiteks heledate erivärviliste alade või kujunditega. Heledad jahedad toonid muudavad ruumi suuremaks. Külmad toonid, nagu sinine ja türkiis, kaugenevad vaatajast, avardavad ruumi ja mõjuvad rahustavalt. Kui ruumi valida tumedaid, kirkaid ja sooje toone või suuri kujundeid, siis mõjub see väiksemana. Kõrge toa saab muuta madalamaks, kui värvida lagi tumedaks ja seinad heledaks.