Valguseta pole värvi

Värvivalikul on valgus väga tähtis.

Valguse kvaliteet, tugevus ja langemise suund mõjutavad oluliselt seda, kuidas me ruumis värvi tajume. Sama värv tundub erinevana päikesevalguses, varjus ja tehisvalguses. Nii looduslik kui ka tehisvalgus värvivad eelkõige heledaid pindu.

Hõõglambivalgust tajutakse sooja ja kollakana. Luminofoor - ehk päevavalguslambil on omakorda üsna halb värvide peegeldamise võime – värvid kaotavad päevavalguslambi valguses oma kvaliteeti.

Ilmakaared on olulised.

Värvivalik tuleks soovitavalt teha alati koha peal ja õiges valguses. Põhjas ja idas on kasutuskõlblikumad soojemad ja heledamad värvused, lõuna ja lääne pool võib aga kasutada ka külmi toone. Lisaks sellele tuleb värvivalikul arvestada ruumi suuruse ja otstarbega ehk siis sellega, mida ruumis tehakse, kui kaua seal ollakse ja kes seda kasutavad.

Heaks lähtekohaks on valida ühistesse eluruumidesse nagu elutuppa ja kööki neutraalsem ja heledam värv kui tubadesse, kus ollakse lühikest aega. Läbikäidavad ruumid võivad üllatada julgema värvivalikuga. Ka vannitoas võib ergutuseks kasutada tugevamaid värve.