Eelnevalt lubivärviga töödeldud krohv-fassaadi värvimine Holvi lubivärviga

kiviseina_sokli_terasharjaga_puhastamine

1. Eemalda jahused värvikihid terasharjaga või survepesuriga selliselt, et ei kahjustaks aluspinda. Eemalda ka nõrgalt kinniolev ja haprad krohvipinnad. Ava kõik praod.

Töövahendid:

 
 
krohvpinna_pesemine

2. Pese määrdunud pinnad ettevaatlikult survepesuga, ilma pesuvahendita. Hallitanud, sammaldunud jmt pinnad pese puhastusvahendi Tikkurila Homeenpoisto lahusega, suunaga alt ülespoole.

Töövahendid:

 
krohvpinna_parandamine

3. Tee võimalikud krohviparandused ümbritseva pinnaga tasaseks, kasutades aluspinnaga sama koostisega krohvi.

 
krohvpinna_pesemine

4. Niisuta aluspinda hoolikalt enne Holvi lubivärviga värvimist. Aluspind peab olema ühtlaselt niiske, kuid siiski imav.

Töövahendid:

 
 
lubivarvi_segamine

5. Sega Holvi lubivärv puhta veega (12,5 kg Holvi värvi ja 8 l vett või 25 kg Holvi värvi ja 16 l vett). Segamisvahekord peab jääma kogu töö ajaks samaks, et vältida erinevusi värvitoonis. Lubivärvi peab töö ajal nõus piisavalt tihti segama selleks, et raskem kivimaterjal ei vajuks nõu põhja.

Töövahendid:

 
lubivarvi_pinnale_kandmine2

6. Kanna Holvi lubivärv pinnale 2-3 korda lubjaharja või -pintsliga, tehes ringjaid liigutusi. Niisuta aluspinda hoolikalt ja ühtlaselt enne ja pärast iga töötlemiskorda. Sooja ja tuulise ilmaga on niisutamise vajadus suurem. Lase pinnal värvimiskordade vahel ööpäev kuivada.

Töövahendid:

 
 
töövahendite_pesemine

7. Puhasta töövahendid koheselt peale värvimist veega või nõrga äädika-vee lahusega ja loputa puhta veega.