Eelnevalt töödeldud metallakende ja -uste värvimine

metallukse_pesu

1. Eemalda mustus, rasv ja õli puhastusvahendiga Maalipesu etiketi juhiste järgi. Väiksemad pinnad võib pühkida lakibensiiniga Special Solvent (Vivacolor). Kuivata pinnad puhta lapiga.

Töövahendid:

 
metallukse_terasharjaga_harjamine

2. Eemalda võimalik rooste ning nõrgalt kinniolev värvikiht terasharja või lihvpaberiga. Puhasta pinnad tolmuharja ja -lapiga.

Töövahendid:

 
 
metallukse_lihvimine2

3. Lihvi vana tugevalt kinniolev värvikiht matiks ja eemalda lihvimistolm tolmuharja ja -lapiga.

Töövahendid:

 
 
metallukse_kruntimine

4. Krundi metallpinnad metallikruntvärviga Rostex Super või Rostex Super Akva. Rostex Super Akva sobib vaid siis, kui krunt- ja pinnavärvina kasutada veepõhist värvi. Krundi vajadusel Otex kruntvärviga. Värvi 1-2 korda veepõhise värviga Unica Akva või lahustipõhjalise värviga Maalarin Valkolakka.

Töövahendid:

 
 
metallukse_kruntimine2

5. Rostex Super Akva värviga värvitud pind värvi üle 1-2 korda veepõhise Unica Akva värviga. Rostex Super või Otex värviga värvitud pind värvi üle Maalarin Valkolakka värviga.

Töövahendid:

 
 
töövahendite_pesemine

6. Puhasta töövahendid Pensselipesu puhastusvahendiga vastavalt etiketi juhistele või eemalda lahustipõhised tooted töövahenditest vedeldiga Special Solvent (Vivacolor) ning veepõhised tooted eemalda vee ja seebiga ja loputa hoolikalt.