Loo tumedate toonidega magamistoas intiimne atmosfäär


Sisekujundaja ja blogija Susanna Vento andis magamistoale Tikkurila Color Now 2017 Clay-värvikollektsiooni tumedaid värvitoone kasutades rahuliku ilme. Efektset eristuvat värvi sein muudab ruumi miljöö kordumatuks.Kasutatud värvitoonidLoo rahulik olustik nii lugemiseks, puhkamiseks kui sügavaks ööuneks

„Sisekujunduses pikalt võimul olnud valge värvi ajastu järel soovisin magamistuppa tuua tumedamaid toone. Ruum oli mõõtmetelt väike, seega ühe seina efektseks värvimine on piisav. Efektseinaks maksab valida ühtlane seinapind, kus on võimalikult vähe orbasid, pistikupesi ja muid ehitustehnilisi detaile. Tume, kuid rahulik ja maalähedane toonimaailm lõdvestab ja teeb magamistoast mõnusa pesa,“ räägib Susanna Vento.

Sein värviti Harmony seinavärviga, toon L487 Kontiainen. Vana kollaseks tõmbunud rotang-sirm sai uue elu ja seinaga sama värvitooni mati Helmi mööblivärvi abil. Öökapp värviti Denim N429 sinist tooni.


Vaata, kuidas magamistuba saab Color Now 2017  Clay-värvikollektsiooni toone kasutades uue ilme

Nii viid Susanna ideed ellu

Efektseina värvimine

  1. Puhasta seinapind mustusest ja märgista värvitavad alad maalriteibiga.
  2. Värvi seinad Tikkurila täismati heledat Kontiainen-tooni seinavärviga Harmony, kanna värvi pinnale kaks kihti. Kasuta värvimiseks pikendusvart ja rohkelt värvi, et saavutada ühtlane lõpptulemus. Hoia meeles teha viimane rullitõmme alt üles ühtlasema pinna saavutamiseks.
Loe siseseinte värvimise täpsemat juhendit siit >>

Mööbli värvimine

  1. Puhasta värvitavad pinnad mustusest, lihvi. Eemalda lihvimistolm.
  2. Krundi Otex Akva veepõhise kruntvärviga.
  3. Värvi mööblitükk 2 korda mati Helmi 10 mööblivärviga kasutades mööbli jaoks mõeldud värvirulli või pintslit.
Loe mööbli värvimise täpsemat juhendit siit >>


Vajalikud vahendid


NÕUANNE: Tee vajalike vahendite ostmine lihtsaks! Lisa soovitud toode meelespea nimekirja vajutades rohelist nuppu. Nimekirja saad saata oma e-posti või koheselt välja trükkida.

Otex Akva - veepõhine kruntvärv
 
Maalipesu - puhastus- ja eeltöötlusaine
 
Lihvpaber
 
Tolmuhari
 
Maalriteip
 
Pintsel S1
 
Värvirull S10
 
Rulliraam S18
 
Värvivann