Trendianalüütik Nina Bruuni kodu: julged toonid ja üllatavad detailid

Trendianalüütik ja disainer Nina Bruun ühendas oma kodus aasta värvitooni N405 Terracotta ja tumeda  tooni Y500 Wrought Iron jahedate toonidega V447 Serpentine ning Y487 Piazza. Värvide valikul Mineralsi kollektsioonist pööras Nina tähelepanu ruumide funktsionaalsusele. Lase Nina värvivalikutel end inspireerida.


Kasutatud värvitoonidSügavad värvitoonid tavapärase valge asemel

„Disainerina töötan pidevalt värvidega, seega tundus loomulik, et ma ei tee oma seinu valgeks. Minerals värvikollektsiooni toonid sobivad suurepäraselt. Oleksin võinud valida mis tahes tooni värvipaletilt  ja see oleks ikka kaunis olnud. Lõpuks valisin aasta värvitooni N405 Terracotta ja toonid Y500 Wrought Iron, V447 Serpentine ning Y487 Piazza.

Korteri jaoks valitud värvid annavad tubadele iseloomu ja isikupärase stiili. Värvid loovad ruumile teravust. Kui inimene ei vali valget värvi, siis ütleb see tema kohta palju, sest selline valik nõuab julgust. Tumedate ja heledate või jahedate ning soojade toonide kombineerimine oli lõputult lõbus ning aitas mul luua julge väljenduse.”

Elutuba enne ja pärast

Tikkurila aasta värvitoon, maalähedane oranž N405 Terracotta on kui kunstiteos elutoa seinal. Kandes oranži värvitooni väiksemale, kuid kontsentreeritud alale, saab sellest toas suur ja oluline detail. See on kui tore üllatus elutuppa sisenedes.

Vali toonid ja värvid, lähtudes ruumi funktsionaalsusest

„Enne värvima asumist mõtlesin tõsiselt tubade erinevatele otstarvetele. Magamistoale värvi valida oli küllaltki kerge.  Hommikune ärkamise viis võib avaldada suurt mõju ülejäänud päevale, seega valisin sooja helehalli Y487 Piazza, millel on rahustav mõju. Seinad said värvitud täismatt Harmony sisevärviga.“

Seina värvimine

  1. Puhasta seinapind ja piiritle värvitav ala maalriteibiga.
  2. Värvi sein Tikkurila täismati Harmony värviga kaks korda. Kasuta värvimisel pikendusvart ja rohkelt värvi ühtlaselt sileda lõpptulemuse saamiseks. Pea meeles teha viimane siluv rullitõmme alt üles.Seinäpesu - UUS! Puhastusvahend