IDEE ÕUE

Terrass suveõhtute nautimiseks


Vihreä talo blogija Annika värskendas ja kohandas terrassi suveajale sobivalt mõnusaks olemisepaigaks. Terrass õlitati halliks ja aiamööbel värviti pastelsetes toonides. Õue krooniks on saun ja tumehall vann.Tööjuhend terrassi õlitamiseks

Kogu tööprotsess sai alguse kulunud terrassist. Terrass töödeldi halli tooni Valtti Plus Terassiöljy puiduõliga, mis on erakordselt ilmastikukindel. Valtti Plus Terassiöljy puiduõli annab kauni puidupinda ilmestava värvitooni ja vähendab pinna pleekimist ning pragunemist.Pesu

Terrassi pesu Tehopesu puhastusvahendiga eemaldab vana töötluse jäägid, mustuse ja vetikad, samuti värskendab puidupinda ning teeb vana pinna heledamaks.

1. Sega purgitäis Tehopesu külma veega lahtises plastikämbris vastavalt etiketil antud juhistele.

2. Kanna Tehopesu vesilahus nt. pikavarrelise harjaga kogu terrassile ja lase mõjuda 15-30 minutit. Seejärel harja pinda hoolikalt või kasuta survepesurit ning lõpuks loputa veega. Lase pinnal kuivada. Kuivamisaeg sõtlub ilmastikutingimustest.Õlitamine

3. Sega Valtti Plus Terassiöljy puiduõli hoolikalt.

Ergonoomilise terrassilabidaga saab terrassi õlitatud kiirelt ja mugavalt. Terrassilabidas ulatub ka laudade vahele sõltuvalt vahede laiusest ja selle saab ühendada ka pikendusvarrega.

4. Õlita 2-3 lauda korraga algusest lõpuni. Kanna õli pinnale mõõdukalt ja pintselda puidusüü suunas, nii et õli imenduks korralikult. Terrassilaudade vahed õlita nii, et tõmbad diagonaalselt terrassilabida nurgaga. Vajadusel kuivata pind 10 min pärast kuiva riidelapiga. Lase õlitatud pinnal kuivada järgmise päevani.

NB! Tootega kokku puutunud paberrätikud, kaltsud, lihvimistolm jms võivad mõne tunni möödudes iseenesest süttida. Taolised jäägid tuleks paigutada veega täidetud suletavasse metallanumasse.

Aiamööbel

Terrassi värskendamisega samal ajal võeti ette ka aiamööbel. Värvitoonideks valiti suvised pastelsed toonid Mezeron H417 ja Menthol J442. Vana vann otsustati kontrastiks värvida halliks Cloak M499. Kõik värvitoonid leiad Color Now värvikollektsioonist.
Puidust aiamööbel

Annika värvis eelnevalt töötlemata puiduts aiatoolid roosaks ja vana istutuslaua puidust osad türkiissiniseks Unica Akva värviga. Pinnad lihviti, puhastati ja seejärel värviti kaks korda.

Loe täpsemaid tööjuhiseid töötlemata aiamööbli värvimiseks >>

Loe täpsemaid tööjuhiseid eelnevalt värvitud aiamööbli värvimiseks >>

Malmvann

Vanni välimised küljed värvis Annika halliks Unica välismööblivärviga. Vana vanni pinda lihviti, puhastati ja värviti üle paar korda.

Loe täpsemat tööjuhist siit >>

NB!
Antud tööjuhis käib ainult vanni välispinna kohta.

Vajalikud vahendid

40 m² terrassi sai õlitatud 4 liitrit Valtti Plus Terassiöljy puiduõliga. Mööblivärvi kulus ainult 1 liiter.


NÕUANNE: Tee vajalike vahendite ostmine lihtsaks! Lisa soovitud toode meelespea nimekirja vajutades rohelist nuppu. Nimekirja saad saata oma e-posti või koheselt välja trükkida.

Valtti Plus Terassiöljy - Veepõhine valmistoonides puiduõli
 
Tänavahari
 
Survepesur
 
Terrassikäsn
 
Unica Akva - ukse- ja aknavärv
 
Unica - välismööblivärv
 
Lihvpaber
 
Pintsel S1