Täiesti sinumoodi elutuba

Tema Jaapani kultuuri armastus leidis väljenduse wasabi-karva, justkui söödavat tooni seinavärvivalikus. Värske, isikupärane värvitoon, mida leiab vaid harvadest kohtadest, võib olla ka sinu idee lähtekohaks. Tähele tasub panna, et alusvärvi ja dekoratiivvärvi kontrast peaks jääma mõistlikkuse piiresse.

Dekoratiivvärvimine vabal käel on lihtne tehnika, millega saad luua dünaamilise, tapeedimoodi pinna. Valida on võimalik erinevate dekorullide vahel ja igaühega neist saavutad omamoodi, unikaalse lõpptulemuse. Dekorull kilega jätab diskreetse ning aimatava mustri, nagu fotodel näed.
Dekoratiivvärvimine dekorulliga

Dekorulliga käib dekoratiivpindade loomine hõlpsasti ning loodud muster on omamoodi ja alati tegija nägu. Dekoratiivvärvitud pinna värvitoonid hakkavad vaataja silmades elama ja tekitavad kolmemõõtmelise taju. Dekoratiivvärvimise lõpptulemust mõjutab enim kasutatav dekoratiivvärv, alusvärv jääb paistma vaid ajuti.


Tööjuhend

  1. Värvi seinad Harmony viimistlusvärviga, lase kuivada.
  2. Vedelda dekoratiivvärvi Harmony Kuviointimaali veega umbes 20%.
  3. Kanna dekoratiivvärv rulliga õhukese kihina seinale umbes poole meetri laiuste ribadena. Tee pinnale dekorulliga muster kohe peale värvi seinale kandmist. Kõige parem tulemus jääb, kui tegijaid on kaks - üks kannab värvi tavarulliga seinale ning teine teeb dekorulliga kohe pinnale mustri.
  4. Puhasta värvirulli aega-ajalt seda puhtal pakkimispaberil edasi-tagasi rullides või pühkides niiske lapiga.

Värvirull