Sisustusstilist Susanna Vento kodu: tükike Pariisi

Stilist Susanna Vento armus Minerals värvikollektsiooni peentesse toonidesse. Tema kodu hubane värvipalett ühendab endas soojad toonid.


Kasutatud värvitoonidVärskenda oma kodu maalähedaste värvitoonidega

„Ma armusin Minerals kollektsiooni peentesse toonidesse. Kasutasin oma kodule uue stiilse ja maheda välimuse andmiseks kuut tooni Y487 Piazza, M476 Rooibos, V484 Driftwood, H456 Straw, Y500 Wrought Iron ja V447 Serpentiin. Mu kodu oli enne värvitud täiesti valgeks ning vajasin sellele uut värvikihti, oluliselt rohkem aga värvivärskendust. Esialgne valge valgel kontseptsioon muutis toa ruumikaks ja avaraks, kuid ma ihkasin midagi pisut mahedamat ja rõõmsamat. Mu pere armastab Prantsusmaad ja seda on ka meie kodus näha. Minerals kollektsioon pakkus suurepärast maalähedaste toonide ja maitsekate taustavärvide valikut.

Kõige rohkem muutsime söögituba. Kõik seinad, uksed, põrandaliistud ja sisseehitatud kapid värviti helehalliks Harmony sisevärviga ja mööblivärviga Helmi, kasutades tooni Y487 Piazza.  Piazza on soe hall värv, mis annab endiselt toale ruumikust ja avarust. Jätsime lae ja seina vahele selgelt eristuva valge triibu, et lisada ruumile kõrgust ning luua pehme halli ja puhta valge vaheline kontrast.“

Lastetuppa valisid Susanna lapsed kollase (H456 Straw) värvi ja seinavärviks kasutati matti kulumiskindlat Joker seinavärvi. Magamistoas oleva rohelise tooni K444 kõrvale värviti teine sein Harmony sisevärviga hallikasroheliseks, V447 Serpentiin. Vana safaritooli jalad said trendika grafiithalli Y500 Wrought Iron tooni Helmi mööblivärviga.


Varasemalt värvitud parkettpõrandad värviti uuesti üle põrandavärviga Betolux Akva, kasutades halli pruunikate varjunditega tooni, V484 Driftwood. Ukse lävepakud tooniti punakas-pruunika värviga, M476 Rooibos.


Söögituba muutus kodusemaksAnna parkettpõrandale värviga täiesti uus välimus

  1. Puhasta parkettpõrand Maalipesu puhastusainega ja lihvi pind hoolikalt. Kui on tegemist laminaatparketiga, siis piisab korralikust puhastamisest Maalipesu puhastusainega.
  2. Kui lihvides tuleb välja puitpind, siis krundi need kohad Multistopi isoleeriva kruntvärviga.
  3. Värvi põrand Betolux Akva värviga, kasutades siledale pinnale mõeldud värvirulli.

NB! On olemas suur hulk parkette ja laminaatpõrandakatteid. Tikkurila on teinud katseid kõige harilikema parkett- ja laminaatpindadega. Enne värvima asumist kontrolli värvi sobivust ja kanna värv väikesele proovipinnale. Põrandapindadel võib olla kasutatud puhastus- ja töötlusaineid, mis takistavad värvi nakkumist. Pea meeles, et värvile tuleb anda aega täielikult kuivada ja kõveneda. Põranda kruntimine Otex Akva nakkuva kruntvärviga aitab värvil lamineeritud pindadega paremini nakkuda.


Harmony - seinavärv
 
Luja 7, matt - seina- ja laevärv
 
Betolux Akva - põrandavärv
 
Kalustepesu - UUS! Puhastusvahend
 
Seinäpesu - UUS! Puhastusvahend
 

Susanna Vento

Sisustusstilist

Susanna Vento on sisekujundaja, stilist ja ajakirjanik. Susanna stiil on ajatu ning loominguline.