Sisearhitekt Laura Räihä kodu: mineraalpindade tumedad toonid

Sisearhitekt Laura Räihä valis värvitoonid Minerals värvikollektsioonist Itaalia reisist ajendatuna. Uue kodu meeleolu loodi tumedate, murtud toonidega.Kasutatud värvitoonidValguse muutudes avalduvad maalähedaste värvitoonide erinevad küljed

„Minerals kollektsiooni kauneid, tumedaid ja maalähedasi toone oli kodu jaoks kerge valida. Meie eelmine kodu oli rangelt must-valge, seega nüüd olime valmis soojadeks ja iseloomulikeks värvitoonideks.

Eelmised omanikud olid teinud seinad helehalliks, mis tundus liiga külm ja kahvatu. Idee kasutada tumedamaid toone tuli meie hiljutise Itaalia reisi ajal, kus meile jäid silma luksuslikud punased, kivi- ja marmorpinnad, mis on Itaalias väga populaarsed. Valisime Minerals värvikollektsioonist tugevad, kuid elegantsed värvitoonid V484 Driftwood, Y500 Wrought Iron, M425 Beetroot ja S471 Etruscan.

See konkreetne värvipalett rõhutab valgustustingimuste tähtsust erinevatel aasta- ja kellaaegadel. Peeneid, murtud toone mõjutab kahtlemata ümbritseva valguse hulk ja kvaliteet. Seetõttu on olnud  huvitav jälgida, kuidas teatud kellaaegadel näib M425 Beetroot toon peaaegu pruun, samas kui  V484 Driftwood toon on peaaegu roheline.”

Laura Räihä, sisearhitekt


Rahulik taust jätab ruumi erilisele mööblile

„Suur elutuba oli tehtud intiimsemaks täismatt Harmony sisevärvi sooja halli tooniga Driftwood. Neutraalne sein loob rahuliku tausta ja toob esile silmapaistva mööbli. Värvitoon Driftwood tundus värvikaardil päris tume, kuid kuna meil voogab tuppa loomulik valgus kolmest suunast, siis me ei kahelnud oma valikus. Suhteliselt tumedaid seinu täiendab põranda pruun toon, valged põrandaliistud ja lagi mõjuvad üldmuljele värskendavalt.

Vana valge kapi välimust parandati värvitooniga Beetroot. Tume purpurpunane moodustab Driftwood tooni taustal ilusa kontrasti. Uksed krunditi nakkuva kruntvärviga Otex Akva, mis tegi pinnavärvi pealekandmise lühema karvaga värvirulli abil kergeks. Eesmärk oli saavutada võimalikult matt kapi pind ja seetõttu otsustati proovida Liitu tahvlivärvi . Katse õnnestus ja tulemus sai täpselt nagu planeeritud, kergelt kare matt pind.”

Värvi mööblit Liitu värviga

  1. Puhasta pind ja lihvi. Pärast eemalda lihvimistolm.
  2. Krundi mööbel vajadusel Otex Akva kruntvärviga.
  3. Värvi pind 2–3 korda üle Liitu tahvlivärviga. Lase sellel nädal aega kuivada, pärast saad mööblile joonistada.

Harmony - seinavärv
 
Otex Akva - veepõhine kruntvärv
 
Liitu - koolitahvlivärv
 
Kalustepesu - UUS! Puhastusvahend
 
Seinäpesu - UUS! Puhastusvahend
 

Laura Räihä

Sisearhitekt

Laura Räihä on sisearhitekt ja stilist, kes elab Helsingis. Laura on ka tuntud ajakirjanik, kes kirjutab sisekujunduse teemadel, ning sisearhitektuurivaldkonna ekspert.